O genetyce

Konstrukcja genetyczna określa nasz wygląd (kolor naszych włosów i oczu, to, czy jesteśmy wysocy lub niscy) i jak reagujemy na różne czynniki zewnętrzne (składniki odżywcze, aktywność fizyczną, leki). Nasze DNA może wyjaśnić, w jaki sposób metabolizujemy określone substancje oraz w jaki sposób nasze ciało może stracić i przybrać na wadze.

Być może słyszałeś już, że ktoś mówi: „On ma chód po swoim ojcu” lub „Ona ma uśmiech matki”. Taki jest fakt! Geny odgrywają istotną rolę w przekazywaniu cech charakterystycznych między różnymi pokoleniami, są odpowiedzialne za podobieństwa między rodzicami i dziećmi.
Pomimo tych podobieństw, nasze DNA należy tylko do nas i jest wyjątkowe! Żadne dwie osoby na świecie (z wyjątkiem bliźniąt jednojajowych) nie mogą mieć takiego samego DNA.

Badania genetyczne

Jeszcze nie tak dawno znajomość genetyki była bardzo ograniczona i nie wiedzieliśmy, w jaki sposób nasze geny wpływają na cechy odziedziczone po naszych przodkach. Teraz scenariusz jest zupełnie inny - bardzo obiecujący! Na szczęście mamy dostęp do niesamowitej bazy wiedzy genetycznej, która zwiększa się z dnia na dzień. Ponadto korzystamy z zaawansowanych technik, które pozwalają wytłumaczyć złożoność genomu w przystępny sposób.

Analizy genetyczne są potężnym narzędziem pozwalającym na odkrywanie siebie. Analiza DNA daje dostęp do cennych informacji, które zaledwie kilka lat temu były nieosiągalne! Jest źródłem wiedzy dotyczącej najlepszego odżywiania w oparciu o geny i to, jak ciało reaguje na określone pokarmy, składniki i witaminy; pozwala odkryć ewentualną genetyczną skłonność do chorób; zrozumieć reakcję na różne leki; nauczyć się, jak zachować młodość i odmłodzić skórę i uzyskać wgląd w to, które zajęcia sportowe będą bardziej korzystne. GenePlanet pomoże Ci osiągnąć bardziej satysfakcjonujący styl życia, odkryć własne cechy i zdolności ukryte w DNA. Nasze testy DNA dostarczają nowych wskazówek i pozwalają opracować specjalnie dostosowane plany działania mające na celu spersonalizowaną profilaktykę. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie stylu życia poprzez wybór optymalnej ścieżki do osiągnięcia długoterminowego zdrowia i dobrego samopoczucia. Określenie genów jest pierwszym krokiem do zdrowszego i satysfakcjonującego życia.

Glossary

Absorpcja

Wychwytywanie.

Alkaloid

Naturalna substancja, która występuje w roślinach i ma gorzki smak.

Allel

Jeden z wariantów materiału genetycznego w określonym miejscu (locus) chromosomu. Osoba posiada parę chromosomów, gdzie występują dwa allele, które mogą być jednakowe lub nie. Nazywa się to homozygotycznością lub heterozygotycznością. Różne allele w populacji ludzkiej mogą być przyczyną cech dziedzicznych, takich jak grupa krwi lub kolor włosów.

Aminokwas

Podstawowa jednostka strukturalna, z której zbudowane jest białko. Jego budowa jest zakodowana w DNA za pomocą trzech sekwencyjnych nukleotydów, co w różnych kombinacjach daje różne aminokwasy: GCU to kod aminokwasu alaniny, UGU cysteiny.

Analiza genetyczna

Przegląd, czyli analiza genów.

Podaj nam swój e-mail, a będziemy na bieżąco informować Cię o nowościach dotyczących produktów i ofertach specjalnych.